web analytics
Kağıt uçaktan drone dönüşüm, nasıl yapılır?
radmin
2 dakika okuma süresi

Çocukken severek yapılan aktivitelerden biri kâğıttan uçak uçurmak ve ne kadar uzağa gidebilir şeklinde minik oyunlar oynamaktı. Ne kadar uğraşırsak uğraşalım o uçak 5 saniye sonra mutlaka yere çakılırdı. Peki teknoloji artık buna da bir çare buldu desek? Bir sayfa alın, istediğiniz gibi katlayın ve yola çıkın!
Kâğıt uçaklarlarınız artık bir drone gibi uçabilirsiniz. Nasıl mı? Uzaktan kumandalı kâğıt uçak kiti olan PowerUp teknolojisi ile kağıt uçaklarınızı minik dronelara dönüştürmeniz mümkün oldu. kontrolü ile minik bir aparat sayesinde kâğıt uçaklarınızı kontrollü bir şekilde artık uçurabilirsiniz.

Bu çok sayıda ödülle layık görülmüş dönüştürme kiti, çarpışmaya dayanıklı karbon fiber gövde üstüne sert bir plastikten oluşan bir tasarıma sahip. Kağıt uçağınıza 180 ft. (55M) mükemmel bir uçuş menzili sağlıyor. Bluetooth Smart teknolojisi ile geliştirilmiş power up uygulaması aracılığıyla uçağınızı akıllı telefonunuzla kontrol edebiliyorsunuz bazı sürümlerinde bile mevcut. IOS / uyumlu olması da güzelliklerinden biri.

Daha önce 3.0 modeli ile satışa çıkarılan kit şu an biraz daha geliştirilerek PowerUp 4.0 olarak karşımıza çıkıyor. PowerUp 4.0, kâğıdın arasına koyabildiğiniz akıllı bir modülden oluşuyor. Mobil yoluyla telefonla iletişim kuruyor ve bu sayede uçağı telefonunuzdan yönetebiliyorsunuz. Basit kullanım arayüzü ile her yaş gurubu için bir eğlence aracı olabiliyor. Manevra yapmak için akıllı telefonu veya tabletinizi sağdan sola doğru eğmeniz yeterli ve yükselmek ve alçalmak için uygulamadaki gaz kolunu kullanıyorsunuz. Pil seviyesi, şarj durumu ve menzil göstergelerini de uygulamadan kontrol edebiliyor ve bu sayede ne kadar havada süzüleceğinizi öğrenebiliyorsunuz ayrıca otopilot da mevcut.

Gece görüş kiti de olan PowerUp 4.0 ile çocuklarınızla açık havada keşifler yaparak isterseniz bu eğlenceli aktiviteyi mini derslere bile dönüştürebilirsiniz. Çeşitli kanat konfigürasyonları aracılığıyla uçuşu mümkün kılan aerodinamik kuvvetleri deneyimleyebilirsiniz. Kaldırma, sürükleme, itme ve yerçekimi ilk elden gözlemleyerek öğretebilirsiniz. Uçağınızı kaybetmemeniz için menzil dışına çıktığında akıllı pilot özelliği sayesinde güvenli bir şekilde bir alana otomatik iniş de sağlıyor. Bu minicik aletin başardıkları gerçekten inanılmaz. Güçlü motor gücü ile isterseniz faklı içerikteki uçaklarınızı da uçurabiliyorsunuz. Örneğin kağıt, köpük ve hatta Balsa ağacı suntaları ile uçak modellerinde uçma hissini yaşayabilirsiniz. Son güzel haberlere göre  Girişim PowerUp Toys, son olarak 2 uçak motoru ve 1 zengin gerçeklik gözlüğü planlarını da sevenlerine duyurmuştu. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Etiketler: , , ,