web analytics
Hayat kurtaran 5 iOS uygulama
radmin
2 dakika okuma süresi

Bu makalemizde sizlere günlük hayatta çok işinize yarayacak adet mobil uygulamayı göstereceğiz. Öğrenciler, uyanamayanlar, kitap okuyanlar gibi birçok farklı kişiliğin hayatını bir nebze de olsa kaliteli hale getirebilecek mobil uygulamalar mevcuttur. Bu makalemizde sizlere telefonunuzdan mobil bir şekilde kullanabileceğiniz 5 tane mobil uygulama tanıtacağız.

1- Find – Command +F for Camera (App Store) Buradan inceleyiniz
Listemizin en favori uygulamalarından birisi olan Find, kitap okumayı kolaylaştıran uygulamalardan birisiniz. Kitap okuduğunuz zamanlar bazen bazı kelimelerin nerede geçtiğini bulamıyorum diyorsanız ve onu bulmak istiyorsanız bu uygulama tam olarak bu işe yaramaktadır. Find ile birlikte herhangi bir kitabın sayfasını fotoğraf çekiyorsunuz ve sistem kendi algoritmasını yürüterek sizin aradığınız kelimeyi hızlıca bulabiliyor. O kitap sayfasında veya raporun içerisindeki bulmak istediğiniz sayı veya kelimeyi çok hızlı bir şekilde tarayarak yerini tespit edebiliyor.

2- TimePiece: Unlimited Timers (App Store) Buradan inceleyiniz
Listemizin sırasında yer alan bu uygulama ise sürekli erteleme hastalığı olan kişiler için çok ideal bir uygulamadır. kullanıcılarının bir çoğunluğunun sevmediği alarm sistemi yerine kullanılan bu uygulama hem daha anlaşılır ve sade hem de daha kullanışlıdır. Bu uygulama, birden fazla geri sayım kurmanızı sağlamaktadır. Kuracağınız tüm geri sayım işlemleri ise size tek tek hatırlatılıyor ve sesli ya da ekrana görüntü çıkararak sizlere gösteriyor. Bir sonraki toplantıya kadar kaldı, yarınki ders saat kaçta başlayacak gibi birbirinden farklı istediğiniz kadar farklı geri sayım aracı kurabiliyorsunuz.

3- Splice – Video Editor & Maker (App Store) Buradan inceleyiniz
Yine listemizin üst sıralarında bulunan uygulama Splice’ın tam 70 milyon indirilme sayısı mevcut. Bir sürü video editör uygulaması arasından sıyrılan bu uygulamanın en büyük özelliklerinden birisi, videoya ister yazı ister başka efektler veya görseller ekleyebiliyor olmanızdır. Yine bu uygulama sayesinde montajını yaptığınız videoyu istediğiniz gibi hızlıca kırpabiliyor, bölebiliyor, hızlandırıp yavaşlatabiliyor, üzerine değişik efektler ekleyebiliyor ve daha fazlasını dahi yapabiliyorsunuz.

4- Reverse Image Search App (App Store) Buradan inceleyiniz
Bu uygulamanın yaptığı işlev aslında zaten Google üzerinden de yapılabiliyor. Bu yapmak için Google’a girip onu aramak yerine direkt bu uygulamayı indirerek aynı işlemi yapabiliyorsunuz. Uygulama sizler için bir fotoğrafı veya tabloyu gördüğünüz zaman onun nerelerde satıldığını gösterebiliyor. Bir şeyin fotoğrafını çekip uygulamaya attığınız zaman o ürünün hangi alışveriş sitelerinde satıldığını hızlıca görebiliyorsunuz.

5- Otter Voice Meeting Notes (App Store) Buradan inceleyiniz
Listemizin 5. sırasında yer alan bu uygulama aslında duyma engelliler için mucizevi bir uygulamadır. Toplantı sırasında bu uygulama sayesinde ses kaydı alır gibi not alabilme özelliğine sahiptir. Uygulama aslında basit olarak etrafında duyduğu sesleri kendi içerisinde yazıya dönüştürerek sizlere bunu gösteriyor. Ayrıca yine toplantının notlarını da çıkarabilen bu uygulama özellikle duyma engelliler için çok özel ve güzel bir uygulamadır.

Etiketler: , , ,