web analytics
Google’dan uyku takibi için önemli ve kritik adım
radmin
1 dakika okuma süresi

sağlıklı bir yaşam için gerekenler arasında birinci sırada gelmekte. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte uyku takibinin yapılması daha kolay hale getirilmiş durumda. Günümüzde bu işlemleri yapması adına akıllı bileklikler kullanılmakta. Söz konusu bileklikler her ne kadar herkes tarafından erişilebilir durumda olsa da bazı kullanıcılar kullanmayı tercih etmiyor. Uyku takibi uygulamaları sayesinde telefonlardan bu özelliğe erişmek de mümkün durumda.

Her ne kadar mümkün durumda olsa da bazı sorunlu hareket ettiği için doğru sonuçları vermemekte. Bu konuda adım atan , daha stabil çalışabilmeleri için bir API yayınlama kararı aldı.

Akıllı bileklikler uyku takibi konusunda akıllı telefonlardan bir adım önde. Hali hazırda kullanıcıların bileklerinde yer alan bu bileklikler nefes alış verişlerinden ve kalp atışlarından uyku halinde olup olmadıklarını şekilde anlayabilmekte.

Bu şekilde bir lükse sahip olmayan için Google’dan hızlı bir destek geldi. Söz konusu API sayesinde kullanıcıların aktiflik durumları uygulamalar tarafından tespit edilebilecek. Düşük pil tüketimi sayesinde daha gelişmiş uygulamalar da ortaya koyulabilecek.

Söz konusu API ile oluşturulacak olan uygulamalar 10 dakika aralıklar ile kişinin uyup uymadığını raporlar oluşturarak tespit edebilecek. Söz konusu tespit işlemleri sırasında Google tarafından toplanan veriler de işleme alınacak ve kişilerin yaşam biçimlerinin bir yol haritası oluşturulacak.

Google Uyku Takip API Sistemi Uyuduğumuzu Anlayacak

Google uyku takip API sistemi kişilerin gerçekten uyup uymadığını tespit etmek için toplanan bilgilerin yanı sıra sesleri de kullanacak.
Sesleri kendine referans alacak olan Google, yapımcılarının önündeki engelleri kaldıracak. Ortamın sesini dinleyerek Db ölçümü yapacak olan uygulamalar kişilerin uyup uymadığını, müzik dinleyip dinlemediğini tespit edebilecek. Söz konusu tespitlere göre uyku takibi yapılacak.

Yapılan uyku takipleri uyanma işleminden sonra kullanıcıların karşısına veri şekilde sunulacak. Büyük veri tabanlarında tutulması planlanan uyku tespitleri kullanıcıların sağlıklarını koruma amaçlı kullanılacak.

Etiketler: , ,