web analytics
Google yayınladığı güncelleme ile tüm android kullanıcılarını tedirgin etti.
radmin
1 dakika okuma süresi

Google’ın yayınlamış olduğu güncelleme sonrasında bir çok kullanıcısı, Akıllı telefonlarında bir hata aldı. Bu hata bir çok uygulamanın açılmasına izin vermiyor veya açılsa da hemen kapanıyordu. Bir çok kişi sorunun kaynağını tam olarak bilmediği için, kimisi bir tamircisinin yolunu tuttu, kimisi ise telefonuna format yani sıfırlama ile çözüm bulmaya çalıştı. Sıfırlama sonrası veri kayıpları oluşurken bazı araştırmacı kullanıcıların ise bu hatayı 2,3 adımda kolayca halledebildiği gözlemlendi.

Peki nedir bu hatanın kaynağı ?

Google güncelleme ile desteklediği android uygulamalarla, web sitelerinin daha sağlıklı görüntülenmesini sağlayan webview adı verilen bir programlama. Bu programlamaya gelen güncelleme nedeni ile bazı mobil bankacılık uygulamaları ve eklentileri hata vermeye başladı. Yapılan açıklamaya göre Google hatanın yayınlanan güncelleme sonrasında ortaya çıktığını kabul etti.

Paniğe gerek yok, işlem için 4 adıma ihtiyacınız var.

Android System webview adı verilen uygulamayı android market üzerinden aratarak ve mevcut güncellemeyi kaldırabilirsiniz. Diğer bir yolu ise yöneticisinden mevcut uygulamaya giriş yaparak uygulamayı durdurabilir, güncellemeleri kaldırabilir veya askıya alabilirsiniz.

Güncelleme nasıl kaldırılır ?

Telefonunuz üzerinden, ayarlar>uygulamalar>Androis webview içerisine girerek, mevcut uygulamanın güncellemesini kaldıracağız. Google yeni bir güncelleme yayınlamadan otomatik güncelleştirmeleri açmamamızda fayda vardır.

Etiketler: , , ,
2 Yorum