web analytics
Google Android için yepyeni özellikler getiriyor
radmin
1 dakika okuma süresi

Google, Android için ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Öncelikle Pixel modellere gelecek olan yeni özelliklerin hayatı kolaylaştırması bekleniyor.

Teknoloji devi olan Google, Kaydedici uygulamasından ses dosyalarını paylaşma özelliğini kullanıma açacak. Bunun yanında Google, Akıllı Yazma yöntemini daha fazla uygulamada kullanılabilir hale getirecek.
Google, recorder.google.com isimli yeni bir Web sitesini de kullanıma sunuyor. Bu sitede, Pixel kullanıcıları kaydedilen dosyalarına tarayıcılar üzerinden erişebilme ve bunları herkes ile paylaşabilir özelliğine sahip olacak. Kullanıcılar kayıtlarını dinleyebilecek, konuşma metinlerini okuyabilecek ve belirli sesli anlar için bunlar arasında arama yapabilecek.

Ayrıca telefonun kullanıcısı için cümleleri otomatik olarak tanımlayan Akıllı Yazma özelliğinde belirli mesajlaşma uygulamalarında kullanılabilecek. Kraken Sports’un Universal Smart Phone Housing kılıfı için destek ekleniyor.
Dalışta kullanılan özel kılıflar dalgıçların portre modu, gece görüşü, video ve hareketli fotoğraflar da dahil olmak üzere Pixel telefonlara yeni özellikler ekleniyor.
Bu özelliklerin zamanla diğer Android cihazlara da eklenmesi bekleniyor.

Etiketler: , ,