web analytics
En kullanışlı 5 İOS uygulamayı sizler için detaylı inceledik
radmin
2 dakika okuma süresi

Bu makalemizde sizlere sosyal ve günlük hayatınızda kullanabileceğiniz çok işlevli 5 adet mobil uygulamayı tanıtacağız. Farklı farklı kişilikte insanlar için eşsiz olan bu uygulamalar, rakipleri arasından sıyrılmış olan en kullanışlı olan uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde hayat standartlarınız bir nebze de olsa kaliteli hale gelebilecek. Günlük yaşamınızda kesinlikle işinize yarayacak olan bu 5 uygulamanın neler yapabildiklerini tanıttığımız bu makalemizi kesinlikle okumalısınız.

1- Annotable: Annotation & Markup (App Store) Buradan inceleyiniz
Listemizin ilk sırasında yer alan bu uygulama tam olarak yaratıcı zekalar için hazırlanmış bir uygulama diyebiliriz. Fotoğraf çekip, fotoğrafı büyüttükten sonra istediğiniz bazı yerlere özel notlar koyabileceğiniz bu uygulama sayesinde işlerinizi daha düzenli hale getirebilirsiniz. Fotoğraf çekip sadece bir şeyi parlak hale getirme, uzun bir metnin üzerinde beğendiğiniz bir kısmı başka birisine gönderebilme gibi enfes bazı özellikleri de içerisinde barındıran bu uygulama tam olarak zihin makineleri için özel tasarlanmış demeliyiz.

2- DoubleTake by FiLMiC Pro (App Store) Buradan inceleyiniz
iPhone’da bulunan bütün kameraları eş zamanlı olarak kullanabilen bu uygulama sayesinde çekimlerinizi daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Özellikle iPhone üst modellerinde bulunan 3 veya 4 kameralı telefonların bütün kameralarını aynı anda kullanabiliyor ve çekim alabiliyorsunuz. Yine en güzel özelliklerinden birisi ise bu dört çekimi ayrı ayrı olarak telefonunuza kayıt edebiliyorsunuz.

3- Fake Call Pro – Prank Call App (App Store) Buradan inceleyiniz
Listemizin üçüncü sırasında yer alan bu uygulama sahte arama yapabileceğiniz bir tür uygulamadır. Bu uygulamanın aslında birden çok çeşiti bulunmakta. Hayat kurtaran uygulamalardan birisi olan bu uygulamada arama kısmında istediğiniz isim ekrana çıkabiliyor. Bazı yerlerde bazı çekilmez insanların sohbetleri sizi çok yorabilir, siz de onları kıramayabilirsiniz. Bu tür durumlarda bu uygulama işinize yarayabilir.

4- Handwritting To Text Recognizer (App Store) Buradan inceleyiniz
Listemizin favori uygulamalarından birisi olan bu uygulamanın Türkçe versiyonları maalesef çok az sayıda bulunuyor. El yazılarını düz yazıya çevirebilen bu uygulama sayesinde bazı sıkıcı işlerinizi zaman kaybetmeden hızlıca bitirebiliyorsunuz. Biraz araştırma yaparak uygulamanın Türkçe dil desteği olan türlerini de bulabilirsiniz.

5- Dualgram (App Store) Buradan inceleyiniz
Listenin son sırasında yer alan bu uygulamanın amacı ise özel çekimler yapabilmek. Yine listenin sırasında bulunan uygulama gibi çoklu kamerayı aynı anda kullanabilmeyi sağlarken yine bu işlemleri Instagram’a bir şey çekerken de uygulayabiliyorsanız. Hayatınızda yaşadığınız eğlenceli anları daha da eğlenceli bir hale getirmeyi çok iyi bir şekilde başaran bu uygulamayı en az bir seferliğine denemelisiniz.

Etiketler: , , ,