web analytics
Bindiği uber taksi içerisinde maske takmayı reddedip, sürücüye bilerek öksüren kadın tutuklandı.
radmin
1 dakika okuma süresi

Bir çok ülkenin çeşitli tedbirler alarak, salgının önüne geçmek amacıyla başlattığı temizlik zincirini, her kadar korumaya yönelik, , sınırlamalar ve yasaklar getirilse de, bunu ezecek ve çiğneyecek insanlar her zaman karşımıza çıkıyor. Özellikle bir çok ülkede bilerek ve isteyerek bir kişinin suratına doğru bilinçlice öksürmek adli bir suç kapsamına girmiş bulunuyor. Yasalar bu denli katı olmasına rağmen vurdumduymaz bazı insanlar salgının yayılmasında önemli role sahip.

Geçtiğimiz hafta San Francisco‘da bir kadın bindiği Uber taksi içerisinde maske reddetmiş ve şöför’e saldırmıştı. Sosyal medya üzerinde yayınlanan kamera görüntülerinin ardından 24 yaşındaki Malaysia King’in, şehrin sağlık ve güvenlik yasalarını ihlal etmek de dahil olmak üzere çeşitli suçlamalarla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Aynı zamanda araç kamerasından, saldırgan kadınlardan biri sürücünün maskesini kopartıp attığı görülmekte, saldırıya uğrayan adamın etnik ve mezhep durumundan dolayı bu saldırıyı gerçekleştirmiş olduğu düşünülüyor.

San Francisco polisinin yaptığı açıklama üzerine; saldırıya uğrayan sürücü Subhakar Khadka, adına üzgünüz, bu tür olayların ölümcül bir salgının ortasında, önemli bir hizmet çalışanının güvenliği ve refahı için duyarsız bir ihmal olduğu söylendi.

Etiketler: , , ,