web analytics
Apple’ın yeni şarj teknolojisi, magSafe
radmin
2 dakika okuma süresi

’ın Yeni Şarj Teknolojisi: MagSafe

2020 Eylül ayında tanıtılan yeni serisi ile birlikte tanıtılan MagSafe, şarj teknolojisine yeni bir boyut kazandırıyor. Yeni iPhone 12 serisinde bulunan, Apple logosunun altında yer alan manyetik bir disk ile çalışan kablosuz şarj teknolojisi MagSafe, standart kablosuz şarj cihazlarına daha kolay eşleşme şekli ve daha güvenilir bir şarj denemeyi vadediyor.

MagSafe Çalışır?

Apple’ın yeni kablosuz şarj teknolojisi MagSafe’in tam kapasiteyle çalışabilmesini sağlayan yenilikçi sistem, bakır bir kalkan, şarj bobini, halka mıknatıs ve NFC modüllerinden oluşmaktadır. Apple’ın tasarım mühendislerinin titizlikle oluşturdukları bu sistem, kablosuz şarj teknolojisinin yanı sıra MagSafe uyumlu özel aksesuarlarının da güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.
Yeni iPhone ve AirPods Magsafe İle Nasıl Şarj Edilir?

MagSafe şarj cihazını Apple’ın 20 W güç adaptörünü ya da uyumlu başka bir güç adaptörüne ile güç kaynağına bağlayın.
İPhone 12 modelleri için, MagSafe şarj aletini iPhone’un veya MageSafe uyumlu kılıfın arkasına yerleştirin ve yeni nesil kablosuz şarj teknolojisinin tadını çıkarın.
Kablosuz şarj destekli AirPods Modelleri için, kulaklıklarınızı şarj kutusuna koyup kapağını kapatın. Sonra kutuyu MagSafe şarj cihazının tam ortasına, şarj durum ışığı yukarı tarafa bakacak şekilde yerleştirin ve MagSafe’in çığır açan kablosuz şarj teknolojisini AirPods kulaklıklarınızda sürdürmeye devam edin.

MagSafe’in Şarj Etme Gücü

Apple tarafından tanıtımda söylenen bilgilere göre MagSafe kablosuz şarj teknolojisi, geçen yıl çıkan kablosuz şarj teknolojisinin tam iki katı kadar güçlü şarj edebiliyor. 15 W gücünde, yeni iPhone’ları şarj ettiğini ısrarla dile getiren Apple, yalnızca küçük boyutu nedeniyle iPhone 12 Mini’nin 12 W gücünde şarj olabilmekte.

MagSafe’in En Yakın Arkadaşı: MagSafe Cüzdan

Yeni iPhone 12 serisine işlevsellik kazandırmanın yanı sıra, benzersiz bir stil kazandırmak amacıyla da üretilen MagSafe özellikli deri cüzdan, Avrupa’nın en kaliteli ve en güvenilir deri üretim merkezlerinden alınan deriler ile üretiliyor.

Türkiye fiyatı 599₺ olan MagSafe uyumlu deri cüzdan, doğrudan iPhone’nuzun arkasına yapışabiliyor ve üzerinde bulundurduğu odacıklarda kredi kartı, kimlik kartı gibi özel eşyalarınızı taşıyabilmenizi sağlıyor.

MagSafe’in Fiyatı Ne Kadar?

Yeni iPhone serisine kolayca takılan ve daha hızlı-güvenilir bir şarj deneyimi sunan MagSafe 399₺ gibi yüksek bir fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

Etiketler: , ,