web analytics
Android telefonunuzu kablosuz web kamerasına dönüştürme
radmin
1 dakika okuma süresi

DroidCam , Android telefonunuzu  anlık görüntülü görüşme programları aracılığı ile kullanabileceğiniz bir web kamerasına dönüştüren ücretsiz bir programdır. Daha kaliteli bir deneyim isterseniz ek özellikler için ortalama $’lık bir pro. sürümü de mevcut. Wi-Fi (kablosuz internet) ya da USB kablo bağlantısı yolu ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak da kullanım sağlayabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza yeni bir webcam almak istemiyorsanız ama bilgisayarınızın kamerasından da hiç memnun değilseniz bu program sayesinde bozuk, kalitesiz veya düşük çözünürlüklü görüntülü görüşmelerden kurtulabilir siniz. Kaliteli kameralara sahip akıllı telefonunuzdan yararlanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Üstelik ’daki DroidCam uygulaması, akıllı telefonunuzun ön ve arka kameralarını kullanmanıza olanak sağlıyor.

DroidCam kullanılır?

⦁ DroidCam web kamerası uygulamasını uygulama mağazasından indirin. IOS ve Android uyumludur.
⦁ Bilgisayarınıza da aynı şekilde DroidCam Pc programını indirip kurulumunu sağlayın.
⦁ DroidCam telefonunuzu http üzerinden bağlantı sağladığı için iki cihazının da aynı Wi-Fi bağlantısına bağlı olduğundan emin olun.
⦁ DroidCam telefon uygulamasını açın ve kamera ve kurulum aşamasında izin vermediyseniz mutlaka mikrofona ve kameraya erişim izni verin. Kısa bir bilgilendirmeden sonra Wi-Fi bağlantısına ilişkin ayrıntıların yer aldığı ana uygulama ekranı karşınıza çıkacak.
⦁ Bilgisayarınızdan DroidCam uygulamasını açın. Telefon uygulamasında görüntülenen IP adresini ve DroidCam port numarasını bilgisayara yüklediğiniz DroidCam programındaki bilgi istenen ekrana giriş sağlayın.
⦁ Görüntü için video kutucuğunu, ses için audio kutucuğunu işaretlemeniz gerekmekte.
⦁ Star tuşuna bastığınız zaman ayarlama tamamlanacak ve istediğiniz uygulamadan görüntü ayarlarını DroidCam yapmanız durumunda telefonunuzu WebCam olarak rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Etiketler: , ,